Kilimanjaro

Szkoła Wspinania      Waldek Niemiec

  Obóz wspinaczkowy Krym

 Kurs Skałkowy

 Kurs Taternicki

 Obóz wspinaczkowy Maroko

 Trekking Afryka

 Trekking Afryka

 Obóz wspinaczkowy Krym

 Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

 Zimowy kurs wspinaczkowy

 
* obozy wspinaczkowe
* trekkingi i wyprawy
* rekreacja
* terminy i ceny
* gdzie i jak
* kontakt
* galeria
* partnerzy
* darmowe serwery


Kilimanjaro

"Dach Afryki"

Kenia - Tanzania

Kilimanjaro - Mt. Kenia - safari

Kilimanjaro

Wielka równina Wschodnioafrykańska to świat dzikich zwierząt i fascynujących ludów. To pejzaże bezkresnych sawann Serengeti z przemierzającymi ją stadami żyraf, zebr, pawianów, antylop, bawołów i guźców.
To lasy Tarangire pełne stad dostojnych słoni i krater Ngorongoro z nosorożcami i hipopotamami.

Masajowie

To Maasai Mara z wojowniczymi i urzekającymi Masajami pilnującymi, aby odwieczna migracja ze stepów środkowej Tanzanii na północne łąki Kenii tysięcy gatunków przebiegała zgodnie z odwiecznym rytuałem. Rytuałem, w którym jest miejsce dla gazeli uciekającej przed gepardem i stadem gnu broniącym swoich młodych przed lwicami. To wąwóz Olduvay, skąd ludzkość wzięła swój początek oraz krokodyle i warany znad jezior Eyasi i Manyara. To dostojne Kilimanjaro przykryte czapą lodu i skarpa Elgeyo nad Wielkim Rowem Afrykańskim.
To ośnieżone szczyty Mt. Kenia z Diamentowym Kuluarem w tle różowego od flamingów jeziora Turkana.

To Afryka Magiczna.

"Dach Afryki" to wyprawa do serca afrykańskiego buszu i na dwa najpiękniejsze wierzchołki Afryki: strzelistą Mt. Kenya i majestatyczne Kilimanjaro. Treking ten przeznaczony jest dla miłośników gór i nieskazitelnie pięknej przyrody.
Naszą wyprawę rozpoczniemy w stolicy Kenii – Nairobi. Pierwszy dzień poświęcimy na zwiedzanie miasta i poznanie kolorytu miast wschodniej Afryki, z ich kolorowymi straganami, wesołymi ludźmi i muzyką ulicznych grajków. Następnego dnia przejedziemy do Mountain Rock Camp, po zjedzeniu obiady będziemy mogli
lew zwiedzić pobliską jaskinię Maumau lub po prostu poleniuchować, podziwiając rejon masywu Mt. Kenya z jej sławnym Diamentowym Kuluarem opadającym kilkaset metrów ze szczytu po podnóża południowej ściany góry. Wierzchołek ten, leżący prawie na równiku otacza sześć regularnych lodowców, niektóre z nich będziemy mogli poznać, ponieważ nazajutrz rozpoczniemy wejście na Mt. Kenya. Pierwszy dzień zajmie nam pięciogodzinne podejście wśród lobelii, gigantycznych wrzosów i senecji do Old Moses Camp (3.400m) gdzie zanocujemy. Kolejny to wędrówka (5-8 godz.) wzdłuż Mackinders Valley do Shipton’s Camp (4.200m). Po noclegu wyjdziemy wcześnie rano aby po kilku godzinach osiągnąć Point Lenana (4.985m) – jeden z najwspanialszych punktów widokowych Afryki. Jeżeli powietrze będzie bardzo czyste, zobaczymy na południu Kilimanjaro. Z wierzchołka zejdziemy do Stacji Meteorologicznej (łącznie 6-7 godz.). Nocleg w Stacji Meteorologicznej Bandas. Kolejny dzień to zejście do Naro Moru, skąd zabierze nas samochód do Nairobi.

Tam czeka nas dzień odpoczynku, aby nazajutrz w pełni sił wyruszyć na Kilimanjaro. Najpierw przejedziemy do Moshi w Tanzanii, a następnego dnia do Marangu Gate, już na terenie Kilimanjaro National Park. Od tej chwili będziemy poruszać się najpopularniejszym szlakiem zwanym Marangu Road. Po 4-5 godzinach dotrzemy do Mandara Hut (2.700m) – schroniska położonego w środku tropikalnego lasu. Zasypiać będziemy wśród krzyku pawianów i nawoływania małpiatek. Następnego dnia ścieżka poprowadzi nas pomiędzy olbrzymimi wrzosami do kolejnego schroniska: Horombo Hut (3.700m), schowanego wśród lobelii i senecji. Nazajutrz marsz w górę do ostatniego obozu przed szczytem – Kibo Hut (4.750m). Tutaj możemy już wyraźnie odczuć wpływ wysokości, będziemy przecież prawie na wysokości Mont Blanc. Noc będzie krótka - przed świtem wyruszymy w kierunku wierzchołka. Najpierw osiągniemy Gilmains Point (5.685m), aby następnie po przejściu śniegów i lodu wejść na główny wierzchołek krateru - Uhuru Peak (5.895m) - Dach Afryki. jeep Wszystkie trudy wynagrodzi nam widok: jeziora Manyara i Eyasi lśniące w blasku wschodzącego słońca, pobliskie Mt. Meru i krater Ngorongoro, za nimi bezkresne równiny Serengeti a na północy kraj Masajów i Kikujusów z Mt. Kenia w tle.
Teraz czeka nas jeszcze zejście do Horombo Hut i następnego dnia do Marangu Gate. Następne dwa dni to safari wokół Lake Manyara i Lake Eyasi, w krainie krokodyli, hipopotamów i olbrzymich waranów. Następnie odwiedzimy wnętrze krateru Ngorongoro – odciętą od świata enklawę, gdzie możemy sfotografować słonie, nosorożce, lwy, lamparty i żyrafy z odległości kilkunastu metrów. Nigdzie indziej na świecie zwierzęta żyjące wolno nie pozwalają na tak bliską obserwację. Jeszcze tylko kolacja w wiosce Masajów i możemy wracać do Nairobi. Ostatni dzień poświecimy na włóczęgą po mieście: leniwe zwiedzanie, zakupy niebanalnych pamiątek i ogródki piwne, w których możemy spłukać kurz i pył bezdroży Afryki.

Gnu

Program:

 1. przelot z Polski do Nairobi, zwiedzanie miasta
 2. przelot z Polski do Nairobi, zwiedzanie miasta
 3. przejazd do Mountain Rock Camp, jaskinie Maumau
 4. podejście do Old Moses Camp (3.400m)
 5. podejście wzdłuż Mackinders Valley do Shipton’s Camp (4.200m)
 6. wejście na Mt. Kenia: Point Lenana (4.985m), zejście do Stacji Meteorologicznej Bandas
 7. zejście do Naro Moru, powrót do Nairobi
 8. odpoczynek w Nairobi
 9. przejazd do Moshi
 10. przejazd do Marangu Gate, podejście do Mandara Hut (2.700m)
 11. podejście do Horombo Hut (3.700m)
 12. podejście do Kibo Hut (4.750m)
 13. wejście na Gilmains Point (5.685m), a następnie na wierzchołek Kilimanjaro - Uhuru Peak (5.895m), zejście do Horombo Hut
 14. zejście do Marangu Gate, a następnie do Moshi
 15. safari w Parku Narodowym Lake Manyara, wizyta w wiosce Masajów
 16. safari w Parku Narodowym Lake Manyara, wizyta w wiosce Masajów
 17. safari w kraterze wulkanu Ngorongoro
 18. safari w kraterze wulkanu Ngorongoro
 19. przejazd do Nairobi
 20. zakupy, zwiedzanie
 21. powrót do Polski
 22. powrót do Polski

termin:

październik - marzec
cena: 2.850 US$

safari

cena obejmuje:

 • bilety lotnicze na całej trasie i opłaty lotniskowe
 • wynajęcie samochodu na całej trasie
 • opiekę polskiego przewodnika
 • wszelkie opłaty związane z zezwoleniami i wstępem do parków narodowych
 • noclegi w hotelach i schroniskach górskich
 • ubezpieczenie NW i KL

cena nie obejmuje:

 • wyżywienia (ok. 5 US$ dziennie)
 • wydatków natury osobistej
 • napiwków

powrót na początek


 

:: Kilimanjaro Copyright © 2005 ::