Kilimanjaro

Szkoła Wspinania      Waldek Niemiec

   Obóz wspinaczkowy Krym

 Kurs Skałkowy

 Kurs Taternicki

 Obóz wspinaczkowy Maroko

  Trekking Afryka

 Trekking Afryka

 Obóz wspinaczkowy Krym

 Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej

 Zimowy kurs wspinaczkowy

 
* obozy wspinaczkowe
* trekkingi i wyprawy
* rekreacja
* terminy i ceny
* gdzie i jak
* kontakt
* galeria
* partnerzy
* darmowe serwery


kursy i szkolenia

  • Nie rób kursu wyłącznie dla papierka
  • Naucz się, jak wspinać się bezpiecznie i sprawnie
  • Skorzystaj z doświadczenia innych: uczenie się na własnych błędach kosztuje więcej

To trzy podstawowe zasady, którymi powinieneś kierować się, wiążąc się liną i zaczynając szkolenie.

Swój system szkolenia oparłem na systemie Polskiego Związku Alpinizmu, dodając jedynie kilka elementów, które, mam nadzieję, tylko go wzbogacają.

Bazą dla wszystkich szkoleń jest Podstawowy kurs wspinania w skałkach. Daje podstawową wiedzę o sprzęcie i asekuracji, uczy jak wspinać się bezpiecznie w skałkach i przygotowuje do kolejnych etapów szkolenia. Po jego ukończeniu możesz uzyskać Kartę Wspinacza.

Po nim następuje Kurs taternicki. To już poważne wspinanie w górach, mnóstwo wiedzy i nowych doświadczeń. Po jego zakończeniu, oprócz umiejętności i wspomnień, pozostanie ci zdanie egzaminu i otrzymanie Karty Taternika - to dokument pozwalający na legalne wspinanie się w Tatrach Polskich i Słowackich (w innych górach żadne dokumenty nie są wymagane: ale musisz umieć przeżyć).

Gdy znudzi ci się wspinanie wyłącznie po skale i zacznie cię ciągnąć w Tatry zimą - to znak, że czas na Zimowy kurs wspinaczkowy. Raki, czekany, rury lodowe: to tylko groźnie brzmi. Wspinanie w pionowym lodzie nie jest trudniejsze niż w pionowej skale. Asekuracja w mikście też nie musi być mniej bezpieczna. Trzeba się tylko tego nauczyć.
To trzy główne rodzaje szkoleń.

drabinka szkoleń

Oprócz nich Szkoła Wspinania Kilimanjaro ma w ofercie kilka innych szkoleń związanych ze śniegiem i zimą.

Bazując na swoim doświadczeniu w górach wyższych proponuję Kurs alpejski. Na nim nauczysz się poruszać po lodowcu, wspinać śnieżno-lodowymi ścianami, biwakować. A jeżeli pogoda nie spłata psikusa to wejdziesz na Mont Blanc.

Natomiast dla tych, którzy nie chcą się wspinać a po prostu lubią góry, także zimą, proponuję Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, czyli jak bezpiecznie poruszać się w górach zimą.

Uzupełnieniem obu tych kursów są zajęcia lawinowe. Oczywiście nikt i nic nie obroni cię przed lawiną. Ale możesz nauczyć się jak rozpoznawać zagrożony teren, co robić w trakcie i po zejściu lawiny. A także jak wykorzystać urządzenia elektroniczne do szukania zasypanych.

Program wszystkich moich kursów jest oparty na programach Polskiego Związku Alpinizmu. 
Jednakże prowadząc szkolenia bazuję nie tylko na wiedzy wypracowanej przez pokolenia instruktorów, ale także na własnym doświadczeniu. A przekazanie wiedzy i tych doświadczeń jest dla mnie najistotniejsze.

I jeszcze jedno:
pamiętaj, że nie rozstajemy się z chwilą zakończenia kursu. Możesz na mnie liczyć także po skończeniu szkolenia.
Jeżeli będę miał czas to pojadę się powspinać, pożyczę sprzęt lub przewodniki (jak tylko sam ich nie będę używał) a zawsze pomogę i doradzę: czy w kwestii sprzętu, treningu czy wyboru rejonu lub konkretnych dróg.

powrót na początek


 

:: Kilimanjaro Copyright © 2005 ::